Hoşgeldiniz Bugün 24 Temmuz 2013
kapalı

Zeki Alasya Metin Akpınar Filmleri Listesi

Zeki Alasya Metin Akpınar

Zeki Alasya Metin Akpınar Filmleri Listesi – Zeki Metin Filmleri Arşivi – Metin Zeki Filmleri

Türk sinemasının önemli ikilililerinden birisi olan Metin Akpınar – Zeki Alasya ‘nın rol aldığı filmleri sıraladık. Sinema tarihimizin önemli iki oyuncusunun görev aldığı filmler :

Zeki Alasya Metin Akpınar

Zeki Alasya Metin Akpınar

Zeki Alasya Metin Akpınar

Zeki Alasya Metin Akpınar

Şaka yapma

Nereden çıktı bu velet

Petrol kralları

Yanlış numara

Sivri akıllılar

Filmizlemeden.com

Mirasyediler

 

Nereye bakıyor bu adamlar

Beş milyoncuk borç

Aslan bacanak

Her gönülde bir aslan yatar

Dönme dolap

Baş belası

Köyden indim şehire

Mavi boncuk

Oh olsun

Kaynanam kudurdu

 

Zeki Alasya Kimdir ?

Kısaca usta oyuncu Zeki Alasya’yı tanıyalım. 1943 yılında oğan oyuncu, Kıbrıslı Mehmet Kamil Paşa’nın da yeğenidir. Robert Kolejinden mezun olmuştur. Çok sayıda filmde, tiyatro oyununda ve televizyon dizilerinde rol almıştır.

Metin Akpınar Kimdir ?

Metin Akpınar, 1941 yılında dünyaya gelmiştir. İstanbuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Edebiyat Fakültesinden mezun oldu. Zeki Alasya ile oynadıkları filmler ile çok iyi ikili oldular ve insanların beğenisini kazandılar. Çok sayıda filmde, dizide, tiyatro oyununda rol aldı.

 

Metin Akpınar ve Zeki Alasya ikilisinin rol aldığı filmlere baktığımızda toplumsal konuları ele alan ve bunları komedi diliyle yansıtan bir yanı da var. İzlerken içimizi ısıtan; sokakta gördüğümüz, sanki bir arkadaşımızı, akrabımızı izliyormuş gibi hisstettiğimiz filmlerin önemli oyuncularıdır. Zeki – Metin gibi ikililer türk sinemasında örneği az belki de olmayan ikililer. Günümüzde hala televizyon kanallarında Zeki Alasya Metin Akpınar ‘ın rol aldığı filmler yayınlanmaktadır. İnternette de filmleri eski filmleri izlenmektedir. Bu filmlerinin ne kadar iyi olduğunu gösteren bir veridir.

Zeki – Metin filmlerinin tadını taşıyan filmlerin sinemalarda olmasını istiyoruz.. Umarız böyle filmlere tekrar imza atar Türk sineması.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Niyazi Gül Dört Nala Filmi,Niyazi Gül Dört Nala Filmi Yorumları, Niyazi Gül Dört Nala Filmi Eleştiri, Niyazi Gül Dört Nala Filmi Nasıl, Niyazi Gül Dört Nala Filmi İzleniri, Niyazi Gül Dört Nala, Film izlemeden

Niyazi Gül Dört Nala Filmi

DAHA FAZLA
Yorum Yap
Davut

keşke daha çok filmlerde oynasalarmış

2 sene önce yazıldı.
Ali

Efsane İkiliydiler.

Metin akpınarın minibüs şöförü olduğu ve bir kız kardeşinin olduğu, Zeki Alasyanında o kız kardeşe aşık olup bir tonda dayak yediği filmi severim.

2 sene önce yazıldı.
saffet

filmin ikincisi yok galiba ? bilen var mı ?

2 sene önce yazıldı.Sayaç

Ping Yolla - Google - Film izle film izle yeni filmler yeni filmler 2015 sinema filmleri